Ucucie zimnych stóp u 23-latka

Mężczyzna (23l) - od bardzo długiego czasu odczuwam zimne stopy w porze wieczornej oraz nie zaleznie od temperatury w mieszkaniu czy za oknem, dlatego nawet w lecie kłade sie spac w skarpetkach. Dodam ze nie mam innych objawow takich jak zmiana koloru skory, brak tetna czy parestezje. Kiedys znalazlem artykul medyczny, ktory sugerowal ze przyczyna takiego stanu moze lezec w chorobach psychicznych, szczegolnie zwiazanych z nerwicami. Prosze o wstepna interpretacje tych objawow. Dziekuje.

Przyczyn może byc wiele dlatego najlepiej udac się na konsultację do lekarza np. POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem. Warto zrobic kilka badań.

Proponuję też udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł ocenic czy zgłaszane objawy sa związane np z nerwicą a w razie konieczności dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pana objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Dzień dobry,
A Pana stopy są zimne czy Pan tak myśli/czuje?
Jeśli pierwsze to przyczyn może być wiele, a oceni to lekarz rodzinny.
Jeśli to zimno to tylko takie poczucie, a towarzyszy temu lęk, niepokój, napięcie, chęć izolacji - zachęcam do konsultacji z psychologiem. Mogą to być zaburzenia nerwicowe.
Jeśli utrudnia to Pana funkcjonowanie, zachęcam do konsultacji z psychiatrą.
Jeśli utrudnia to Panu funkcjonowanie warto od