Uczenie wartości pieniądza 8-letniego dziecka

Mój syn ma 8lat i jeździ co tydzien do babci aby jej pomoc za pomoc dostaje pieniądze.ktore pózniej wydaje je bezmyślnie np kupuje rzeczy które pózniej leżą w kacie.czy dobrze robimy ze jemu pozwalamy na takie coś bo stwierdzamy ze to sa jego pieniądze i niech wydaje na co chce tylko ze on tez wejdzie do pierwszego lepszego sklepu i tylko zeby wydać pieniądze nie przemyśli czy bedzie tym sie bawił tylko zeby wyjść ze sklepu z jakoś rzeczą i wydać pieniądze.czy to jest dobrze ?prosze o radę

Witaj,
Myslę,że rozmowe należy zacząc od babci,która byc może sugeruje dziecku sposób wydawania pieniedzy "na co chce" i przekazac jej swoje oczekiwania,co do tego problemu.Chłopcu mozna zwrócic uwage jedynie na fakt,że jestescie Panstwo skłonni mu doradzic w kwestii wartości zakupionych rzeczy.Dopytaćdlaczego to coskupił i czy jest zadowolony,czy rozczarowany.Punktem wyjsciowym powinno byc zawsze pochwalenie za dobrą stronę tegoż problemu/np.że potrafi sam kupić,wybrać coś spośród innych rzeczy,że mozna mu powierzyc zakupy itp/.Pomyłki i błędy proszę traktowac bez zniecierpliwienia,jako trening,który ma go nauczyc waznych umiejętności,nie krytykowac babci za to,że mu zaufała,ale starac się owo zaufanie podtrzymywać świadomie.To podbuduje syna,da lepsze skutki niż krytyka.

Witaj! Są różne metody wychowawcze. Zależy w jaki sposób uzyskuje fundusze i za jaką pomoc i jakie kwoty. Można dziecko uczyć oszczędzania - bardzo ważne oraz stałej kontroli wydatków. *8 letnie dziecko jeszcze nie rozumie wartości pieniądza. Musicie go tego nauczyć.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu