Uczęszczanie na spotkania AA

Witam. Jak samemu uswiadomic sobie ze nalezy zaczac uczeszczac na spotkania AA? Mam ten problem, wiem ze nie dam rady sam, prosze o porady, podpowiedzi, wskazowki.

Może warto się zastanowić, jaki alkohol ma wpływ na Pana życie? Czy coś Pan stracił, a może zyskał pijąc? Czy pomimo nadmiernego spożywania alkoholu, jest Pan w stanie realizować się w życiu zawodowym, rodzinnym? Co może zmienić się na lepsze, jeśli przestanie Pan pić? Warto również sporządzić tzw. "piciorys". Oszacować ile litrów trunku wypił Pan w ciągu życia.

Witaj, niezależnie od tego kim jesteś: mężem, żoną, przyjacielem, rodzicem, czy dzieckiem osoby zmagającej się z chorobą alkoholową, wiesz jakie szkody wniósł alkohol w Twoje życie.
wiesz że:
"alkohol jest najlepszym rozpuszczalnikiem, który rozpuszcza wszystko wkoło Ciebie: rodzinę, przyjaciół, pracę mieszkanie, pieniądze, Ciebie".

Dlatego warto zawalczyć o to, żeby być człowiekiem wolnym i podjąć wysiłek który pozwoli iść drogą trzeźwości.

Literatury wspierającej radzenie sobie z problemem: jak osiągnąć i zachować trzeźwość jest wiele, jednak programy zdrowienia Anonimowych Alkoholików , spotkania AA są bardzo pomocne w obudzeniu nadzieji, zrozumieniu choroby, w obudzeniu w sobie gotowości i siły do stosowania programu AA na codzień.

Wiele spotkanych przeze mnie osób, które były uważane za "przypadki nie do uratowania" , zaczęło nowe życie i ma teraz za sobą lata przeżyte w trzeźwości, osoby te twierdzą, że zanim wkroczyły w grupy AA, miały nieprawdziwe wyobrażenia o AA i jego członkach, były zdezorientowane ale wiedziały jedno: że muszą coś zrobić z chorobą i że czują się zagubione mając trudność z właściwą oceną sytuacji.

Zadałaś/łeś tutaj swoje pytanie, poszukujesz wskazówek, to samo możesz zrobić uczęszczając na spotkania AA, gdzie wiele osób było/jest w podobnej sytuacji, taka grupa pozwala w bezpiecznych warunkach podzielić się nawzajem doświadczeniem, obudzić nadzieję i może zaoferować siłę w walce z tą ciężką chorobą.

Życzę powodzenia i siły