Uczucie bezsilności i myśli samobójcze u 26-latka

Nie wiem co będzie dalej chyba źle zrobiłem,że się nie zabiłem mając 4 próby samobójcze,straciłem pracę nie z mojej winy,teraz idę prawdopodobnie na kurs i staż po 2 latach,w domu są ciągłe kłótnie i płacz,bo mi rodzina robi wyrzuty sumienia,że nie oszczędzałem i wybrałem złe studia,nic na to nie poradzę,że w tym okrutnym kraju tak jest bardzo ciężko i liczą się znajomości,ale wielką winę za studia i brak oszczędności ponoszę wyłącznie ja!,w dodatku jestem chory nie z mojej winy,a winy innych.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowny Panie, konieczna jest wizyta u psychiatry, ktory pomdokladnym zebraniu wywiadu pomoże w wyborze właściwej terapii. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę udać się zarówno do lekarza psychiatry, jak i psychoterapeuty - którzy wyłącznie w kontakcie osobistym będą w stanie zaproponować najlepszą dla Pana metodę leczenia (farmakoterapia i/lub psychoterapia). Pomoc może Pan uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Mgr Magda A. Pytlok

Witam serdecznie!

Proszę koniecznie udać się po pomoc do doświadczonego psychiatry. Jednocześnie radziłabym rozpocząć psychoterapię stacjonarną lub ambulatoryjną (np. w Poradni Zdrowia Psychicznego).

Pozdrawiam.