Uczucie bólu węzłów chłonnych a leczenie naczynioruchowego nieżytu nosa

Witam, od jakiegoś czasu czuje jakby bolały mnie węzły chłonne-szyjne, mam 20 lat, od dawna leczę się u laryngologa na naczynioruchowy nieżyt nosa, miałem również trzeciego migdała, czasami mam problem z przełknięciem śliny. Aktualnie biorę lek avamys, nie wiem czy te węzły mogą mnie boleć od tego czy jest to jakaś inna choroba bo oprócz tego jestem zdrowy. Proszę o pomoc.

Jeżeli Avamys na nieżyt naczynioruchowy - to na pewno nie pomoże. W tej sytuacji wykonuje się elektrokoagulację lub mukotomię ( lepiej wykonać dla rozpoznania tomografię). Proces zapalny w węzłach nie powinien być z tym związany.