Uczucie braku powietrza, zatykanie w klatce piersiowej i drżenie a nerwica

Mam uczucie braku powietrza w przełyku jakies dziwne zatykanie w klatce piersiowej ,drżenie powietrza tak jakby , nawet nie umiem tego opisać jak mi sie to stanie strasznie sie denerwuje ze cos mi sie stanie wiem ze to moze byc nerwice ale jak mam sobie sama pomoc narazie nie moge pójść na psychoterapię błagam o pomoc

Jeżeli rzeczywiście chce Pani sobie pomóc to zachęcam do: spacerów, jazdy rowerem, pływania na basenie, relaksującej kąpieli, słuchania muzyki relaksacyjnej, nie oglądania wiadomości w tv ani słuchania w radiu. Wskazane jest unikanie ludzi ciągle skarżących się na los.
Jednak przede wszystkim zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa.

Słusznie Pani zauważa, że trudności których Pani doświadcza mogą być objawem zaburzeń lękowych. Wskazana jest jak najszybsza wizyta u psychologa/ psychoterapeuty, ponieważ symptomy mogą się pogarszać. Nie pisze Pani z jakiego powodu nie może Pani skorzystać z takiej wizyty w tym momencie. Takie konsultacje świadczone są w gabinecie prywatnym, ale również nieodpłatnie w ramach NFZ w Poradni Zdrowia Psychicznego przy przychodni lub szpitalu. Samodzielnie może sobie Pani spróbować pomóc stosując wszelkiego rodzaju ćwiczenia relaksacyjne, odprężające, medytacyjne, np. jogę. W chwilach ataku paniki może Pani uruchamiać oddychanie przeponowe, polegające na spokojnym i długim (5 sekund) wdechu i wydechu (5 sekund) powietrza przeponą. Polecam również zapoznanie się z techniką relaksacji dr Jacobsona, która również może być pomocna w Pani przypadku.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Malwina Huńczak