Uczucie braku sensu i beznadziei

Nie radzę już sobie z ciągłym poczuciem beznadziei. Bez przerwy płaczę, ostatnio nie mogę nawet dokończyć rozmowy, łzy napływają mi do oczu, chociaż tematem może być chociażby zmiana planów. Chorowałam już na depresję kilka lat temu. Później skończyłam studia, robię doktorat, mam stałą pracę. Mam kochajacego partnera, staram się mu ufać lecz czuje się źle i wsystko sprawia, że płaczę: rozmowa telefoniczna, powrot do domu, prysznic - placze. Nie chce lekow, lecz nie umiem sobie sama poradzic.

Witam :) Z tego co Pani pisze, życie sprawiło Pani wiele miłych niespodzianek :) , a jednak dopadają Panią stany emocjonalne, które pozbawione są kontroli - z komponentą depresyjną. Nie wolno takiej sytuacji lekceważyć. Skoro nie dostrzega Pani przyczyn samodzielnie , należy skonsultować się ze specjalistą, któremu łatwiej będzie z dystansu określić , gdzie jest geneza problemu . Może jest to element zmęczenia , "marazmu" życia, wymagań życia... a może podłoże jest głębsze . Jaki rodzaj Pani leczenia wybierze , można przedyskutować po określeniu prawidłowo diagnostyki. Zatem proszę nie zwlekać , tylko pozwolić sobie pomóc. W każdym mieście znajdują się ośrodki , w których znajduje się psycholog i psychiatra. W Szczecinie jest to np .: poradnia w Centrum Psychiatrycznym , przy ul. Żołnierskiej 55. Pozdrawiam i życzę siły. Marzena Zięba

Witam,
czy kiedy chorowała pani na depresję kilka lat temu czy leczyła się Pani także psychoterapię. To bardzo ważny czynnik w leczeniu zaburzeń depresyjnych. Jeśli nawet tak było warto do terapii powrócić, jeśli nie zachęcam do jej podjęcia. Psychoterapia stanowi bardzo ważny czynnik w leczeniu depresji zapobiegania jej nawrotom. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości proszę o bezpośredni kontakt mailowy (adres na stronie gabinetu). Pozdrawiam.