Uczucie bycia obserwowanym w nocy

Witam. Od dłuższego czasu miewam dziwne stany psychiczne, szczególnie nocą. Czuje się obserwowana, leżąc w łóżku nerwowo i nie kontrolowanie spoglądam kilkanaście razy w okno. Nie mam żadnych halucynacji słuchowych. Mam problemy ze snem, potrafię przeleżeć całą noc. Miewałam również paraliże senne. Nie wiem co może być przyczyną tego wszystkiego.. zaczynam się bać, że mogę być chora. Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Witam
Trudno postawić diagnozę bez przeprowadzenia badania
lekarskiego i wykonania podstawowych badań.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny Pana kłopotów
i znalezienia właściwego rozwiązania problemu jest konsultacja
z neurologiem, który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną
czyli zleci badania sprawdzające pracę mózgu i całego
układu nerwowego oraz zastosuje odpowiednie leczenie.
Może się okazać, że problem ma podłoże psychologiczne,
wtedy zachęcam do psychoterapii.
Terapeuta dotrze do źródeł Pani dolegliwości i dobierze odpowiednią
technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,

Diagnoza nie powinna być wystawiona na podstawie tak szczątkowych informacji. Z całą pewnością jednak powinna się Pani udać w najbliższym czasie na konsultację psychiatryczną lub w razie problemów i kolejek na konsultację psychologiczną, dzięki której zostanie Pani odpowiednio zdiagnozowana, zapobiegnie się ewentualnym innym objawom oraz poprawi Pani stan psychiczny, komfort życia.

Pozdrawiam,

MM