Uczucie bycia opuszczoną przez rodzinę

Mam 20 lat. Rodzice 1,5 roku "leczyli" mnie na CHAD, potem okazało się, że nie jestem chora. Opuściłam dom, teraz mieszkam u dziadków, w tej samej miejscowości. Rodzice wymazali mnie z pamięci, na ulicy odwracają głowę na mój widok. Raz, przez telefon, powiedzieli, że "jestem dorosła". Do domu nie wejdę, nie wpuszczają mnie, bo "się mnie boją". Chce mi się wyć z rozpaczy. Czuję się opuszczona, osamotniona, wyniszczona. Ojciec jest matce podporządkowany, ona rządzi. Czy mam prawo tak się czuć?

Koniecznie proszę skonsultować się z psychologiem i podjąć psychoterapię. Poczucie porzucenia, odrzucenia przez rodziców, bliskich może być bardzo trudne, powodować poważne deficyty. Warto działać i pracować nad sobą i emocjami, które się pojawiają, zanim Pani stan i nastrój się jeszcze pogorszą.