Uczucie ciągłego zimna, zimne dłonie i stopy oraz dreszcze

Witam. Mój problem polega na tym, że ciągle jest mi zimno. Mam cały czas zimne ręce i stopy. Często odczuwam dreszcze na całym ciele, nie jestem w stanie się rozgrzać, mimo tego, że jest ciepło. Mam czerwoną skórę rąk ,a gdy dotknę ją palcem, biała plama po ucisku utrzymuje się przez kilka chwil. Co może być przyczyną? I czy powinnam udać się do lekarza?

Szanowna Pani, objawy, o których Pani pisze, jak najbardziej mogą mieć charakter psychosomatyczny i powstawać na tle zaburzeń lękowych. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj psychoterapia, a nie leki. Najlepiej udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Warto również zrobić sobie badanie pełne krwi, zbadać poziom hormonów tarczycy iudać się do lekarza rodzinnego, aby wykluczyć przyczyny somatyczne pani problemu. Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym. Więcej informacji i adresy gabinetów znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Polecam również artykuł:
http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute
oraz
http://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilaktyka/zimne-dlonie-lub-stopy-moga-byc-oznaka-chorob-anemii-miazdzycy-zespolu-raynauda/p5tg5

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej