Uczucie ciągłego zmęczenia i nasilona senności

Od dłuższego czasu jestem ciągle zmęczona i chce mi się spać. Gdy położę się na chwilę, by się zdrzemnąć mam problem z ponownym wstaniem z łóżka. Zwykle "drzemka" kończy się na kilkugodzinnym śnie:( Co może być tego przyczyną?

Dzień dobry,

Bez osobistego badania nie można stwierdzic co jest konkretnie przyczyną w Pani przypadku. Stąd proszę udac się do lekarza POZ, ewentualnie lekarza psychiatry.

Witam, wzmożona senność może dotyczyć wielu rzeczy, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie spotkanie z lekarzem POZ, który zleci konieczne badania oraz konsultacje specjalistyczne. Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,

senność może mieć swoje podłoże zarówno od strony somatycznej (cielesnej) jak i psychologicznej.
Z perspektywy somatycznej, sugerowałabym zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, w celu wykonania pakietu badań i wykluczenia bądź potwierdzenia przyczyn Pani senności.
Z perspektywy psychologicznej może być to reakcja na pewne Pani przeżycia. Być może doświadcza Pani jakichś trudności, stresu, kryzysu emocjonalnego. Senność jest wtedy formą odcięcia się od rzeczywistości i nie przeżywania tego co trudne.

Proszę zgłosić się po pomoc zarówno do lekarza, a po wykluczeniu przyczyn biologicznych, do psychologa.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl