Uczucie ciągłego zmęczenia, niekontrolowane wybuchy złości i problemy z koncentracją a niedoczynność tarczycy

Witam, zastanawiam się co się ze mną dzieje... ciągle chcę wszystko zrzucać na niedoczynność tarczycy i hashimoto, ale chyba już dłużej się nie da ;) Mam 38 lat, fajną rodzinę, mąż i dwóch synów. Mieszkanie (na kredyt) mam pracę, ale nie mam chęci do życia. Ciągle jestem zmęczona. Śpię dobrze, ale nigdy nie jestem wyspana. Nie umiem się na niczym skoncentrować. Zapuściłam się jako kobieta i jako człowiek też. Mam niekontrolowane wybuchy złości aż sama się boję, że mogę zrobić komuś krzywdę.. M.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy rzeczywiście mogą być wynikiem zaburzeń funkcji tarczycy. Tak naprawdę warto jednak wykluczyć inne przyczyny. W tym celu warto rozważyć wizytę u specjalisty psychiatry.

Witam,sugeruję wykonanie podstawowych badań u internisty, wizytę u endokrynologa a następnie po wykluczeniu hormonalnych lub innych przyczyn biologicznych Pani stanów, konsultacje u psychoterapeuty lub lekarza psychiatry. Pozdrawiam