Uczucie ciągnięcia jajnika i stosowanie antykoncepcji hormonalnej

Witam. Mój problem to "ciągnięcie" lewego jajnika. Ten dyskomfort nasila się przy pełnym pęcherzu. 13.04 byłam na badaniu ginekologicznym i lekarz stwierdził, że jestem zdrowa. Dodam, że po badaniu wystąpiło u mnie plamienie. Tabletki antykoncepcyjne biorę od 5 lat (Yasminelle). Czy powinno mnie to niepokoić skoro lekarz twierdzi że jestem zdrowa? a może wykonać badania pod kątem chorób przenoszonych drogą płciową?

Elżbieta Rhone

Witam,
jeśli w badaniu ginekologicznym i USG nic nie stwierdzono to raczej nie należy podejrzewać niczego co wymaga pilnej interwencji. Być może Pani dolegliwości są spowodowane chorobą poza narządem rodnym (np. kamica nerkowa), a tylko sprawia wrażenie jakby powodował ból jajnika. Sugeruję wizytę u lekarza i ew. USG jamy brzusznej.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli w badaniu USG nie stwierdzono nieprawidłowości to najpewniej nie ma powodu do niepokoju, chociaż jednoznacznie mógłbym to stwierdzić po przeprowadzeniu badania. Na pewno w przypadku podejrzenia infekcji dróg rodnych warto wykonać posiew z pochwy i cytologię.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.