Kobieta , 31 lat Witam Od pewnego czasu ciagnie mnie cos w pachwinie udowej lewej. Mialam cytologie (ok) + wymaz ( gardnerella vaginalis, wyleczona). Mialam rowniez TV USG (mala torbiel) Ciagniecie dalej sie utrzymywalo + wzroslo jego nasilenie + doszlo cierpniecie nogi + jakby guz w pachwinie (wyczuwalny) Zostalam skierowana do chirurga, USG jamy brzucha I powlok (ok), potem TK jamy+miednicy mniejszej, wyszedl guz jajowodu 2cm*2cm ale w TV USG go nie widac. Zrobilam CA125, wynik 39 (norma 35) Co to moze byc?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Cytologia – Młode dziewczyny często zastanawiają się co to jest cytologia. Tymczasem jest ona jednym z elementarnych badań w ginekologii. Cytologia pozwala na ocenę mikroskopijną komórek nabłonka pokrywającego część szyjki macicy pod względem stopnia zagrożenia rozwoju Tomografia komputerowaTomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym pozwalającym na uzyskanie obrazów badanych struktur. Jest badaniem, które wykorzystuje promienie rentgena. Pozwala uzyskać wyraźne i szczegółowe zdjęcia narządów oraz kości.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: