Uczucie ciężkich nóg i zrogowaciała skóra

Od jakiegoś czasu bolą mnie nogi mam wrażenie jak by były bardzo ciężkie prawa noga jest opuchnięta a ostatnio zaczął boleć mnie duży palec u prawej nogi jest zaczerwieniony a skóra na nim jak by zrogowaciała o czym mogą świadczyć te objawy i do jakiego lekarza się z tym zwrócić aby mi pomógł.

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym w pierwszej kolejności udać się do lekarza rodzinnego. Ciężkość nóg może być spowodowana m.in. niewydolnością naczyń żylnych lub chłonnych. Ból palucha może także sugerować dne moczanowa, ale bez dodatkowych badań nie da się postawić diagnozy.
Pozdrawiam