Uczucie ciężkość w klatce piersiowej a guz

od kilku dni meczy mnie uczucie ciezkosci w klatce piersiowej.pojawilo sie nagle.czasem trzyma caly dzien,czasem yylko pare godzin,czesto pojawia sie w nocy.mam uczucie dusznosci przy tym.chyba dusi bardziej gdy poloze sie na boku.boje sie tego bardzo.echo serca,ekg,holter sa w porzadku.moze jest to guz w srodpiersiu?boje sie tego szczegolnie w nocy.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przyczyn uczucia ucisku w klatce piersiowej oraz duszności może być wiele - nigdy nie należy lekceważyć tych dolegliwości, ale należy również pamiętać, że nie zawsze muszą też świadczyć o występowaniu choroby - zdarza się, że powodem tych niepokojących objawów może być stres. Zalecam Pani konsultację u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci dalsze postępowanie. Pozdrawiam.