Uczucie ciężkości, kołatanie serca i trudności z obudzeniem się

Dziś w nocy miałam dziwne zdarzenie już nie pierzy raz, ale pierwszy raz rano nie kontaktuje i po wszystkim miałam dziwne objawy. Otóż w czasie spania bynajmiej tak mi się wydawało nie mogłam otworzyć oczu poczułam dziwne uczucie ciężkości i nie moc otworzenia oczu, po jakimś czasie jak mi się już udało otworzyć oczy było mi gorąco i czułam jak wali mi serce. Teraz od rana jestem nieprzytomna, chce mi się spać, i nie kontaktuje, dodatkowo mama nie mogła mnie rano dobudzić.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Prawdopodobnie dolegliwości o których Pani pisze wynikają z próby obudzenia się w głębokiej fazie snu REM. Na tym etapie snu występuje wysoka aktywność mózgu, oddech jest nieregularny, wzrasta częstość skurczów serca, pojawiają się marzenia senne. Jeśli ktoś lub coś obudzi nas podczas fazy REM często zdarza się, że mamy problem z dojściem do siebie, kołataniami serca czy obudzeniem się. Nie jest to powód do niepokoju.