Uczucie ciężkości nóg i pękające naczynia krwionośne a przeciwdziałanie żylakom

Wykonuje pracę biurową, czyli siedzę praktycznie przez cały dzień. Po pracy czuje duże zmęczenie nóg i mam uczucie ciężkości w nogach. Nad kolanem z tyłu pojawiło się pęknięte naczynie wyglądające jak żylaki. Czy są jakieś działania profilaktyczne które powinienem podjąć czy może od razu lepiej zgłosić się do lekarza? Jeśli tak to do jakiego lekarza?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji warto zwrócić się do lekarza. Proszę rozpocząć od wizyty u lekarza rodzinnego. W razie konieczności zostanie wystawione skierowanie do chirurga naczyniowego.