Uczucie ciężkości po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych Regulon

Witam Od tygodnia przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Regulon. Od dwóch dni czuję uczucie ciężkości i pobolewanie w lewej nodze. W ulotce wyczytałam, że jest to jeden ze skutków ubocznych. Nie mam pojęcia co zrobić w zaistniałej sytuacji, gdyż wizytę u ginekologa mam wyznaczoną dopiero w najbliższą środę. Czy istnieje konieczność przerwania przyjmowania tabletek? Obawiam się o zdrowie, ale jednocześnie też o zaburzenia związane z nagłym odstawieniem antykoncepcji. Z góry dziękuję za pomoc

Szanowna Pani!

Te objawy mogą świadczyć , choć nie muszą, świadczyć o poważnych problemach z układem żylnym. O ile nie może się Pani skontaktować ze swoim lekarzem, myślę,że bezpieczniej jest odstawić antykoncepcję-pojawi się krwawienie z odstawienie, ale jest to normalne i prawidłowe.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka

Wielce Szanowna Pani ! Przed konsultacją z Pani lekarzem proszę nic nie robić, tylko natychmiast się z nim porozumieć. Z wyrazami szacunku Marek Bulsa