Uczucie ciężkości w głowie a stosowanie Vicebrol

Pół roku temu przeszłam udar niedokrwienny mózgu. Teraz przyjmuję vicebrol 5 mg 3razy dziennie. Czy lek może powodować uczucie ciężkości w głowie i ciągłe napięcie.

Vicebrol jest lekiem, który był chętnie stosowany w przeszłości we wszystkich stanach związanych z niedokrwieniem tkanki mózgowej. Niestety nie ma wiarygodnych, popartych naukowymi badaniami wyników świadczących o skuteczności tego leku.
Obecne wytyczne leczenia chorób niedokrwiennych ośrodkowego układu nerwowego nie zawierają stosowania Vicebrolu.

Mając udar w tak młodym wieku należy przeprowadzić szczegółową diagnostykę dotycząca przyczyn udaru.
Udar mózgu są wynikiem miejscowego niedokrwienia tkanki mózgowej.
U osób w starszym wieku najczęściej powstaje jako konsekwencja chorób sercowo-naczyniowych, z których najczęściej wymienia się nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, hipercholesterolemię. Poza tym ważnym czynnikiem ryzyka jest palenie papierosów, cukrzyca i miażdżyca tętnic domózgowych.
U młodych osób,bez obciążeń należy raczej pomyśleć o zaburzeniach hematologicznych, drożnym otworze owalnym i innych przyczynach.