Uczucie do byłego instruktora u 23-latki

Witam!Mam 23 lata.Od 3 lat jestem zakochana w byłym instruktorze.Myślałam,że zapomnę,próbowałam,ale się nie udało.Utrzymuję z Nim kontakt,jesteśmy przyjaciółmi,często rozmawiamy o swoich problemach,życiu.Dzieli nas 15 lat.Jestem panną,On w trakcie rozwodu,myślę,że się domyśla,co czuję.Kiedyś powiedział,że oprócz przyjaciółki widzi we mnie kobietę.Nie spotykamy się,nie jesteśmy razem.Czasami sobie nie radzę z miłością,tęsknotą.Chciałabym z Nim być.Powiedzieć o uczuciu?Bez Niego nic nie ma sensu.

Dzień dobry!

Z pewnością bardzo trudno (a wręcz niemożliwe) jest "zapomnieć" o uczuciu, pozwolić mu odejść, przeżyć żałobę po niespełnionej miłości, kiedy ma się stały kontakt z "obiektem zakochania", prowadzi się intymne rozmowy, pielęgnuje znajomość - a tym samym swoją nadzieję na związek. Rzeczywiście nasuwają się dwie drogi zmiany tej sytuacji - zdystansowanie się, rozluźnienie znajomości i pozwolenie sobie na utratę, rezygnację LUB sprawdzenie, czy związek jest możliwy, rozmowa o uczuciach i dowiedzenie się, jaka jest perspektywa, potrzeby, oczekiwania mężczyzny.

Pozdrawiam!

Witam Panią
Miłość jest pięknym uczuciem, dobrze jakby oparta była na relacji i więzi pomiędzy osobami. Związki z taką różnicą są często spotykane i mogą być oparte też o swoistą wymianę doświadczeń. Tylko czy Państwo rozmawiają o związku? Czy to tylko taka gra dorosłego mężczyzny z młodą kobietą? Pani kochając się w Panu instruktorze też może nie zauważa męskich serc dookoła, które byłyby gotowe na realny kontakt
pozdrawiam
Anna Suligowska

Nie ujawniając swoich uczuć zachowuje Pani niejako nadzieję, nic się nie zmienia, ale nie zostaje też Pani odrzucona. Z jednej strony takie status quo jest więc łatwiejsze. Z drugiej jednak żyje Pani czekaniem. Pytanie, czy takie życie- z jednej strony nadzieja, z drugiej tęsknota i brak realizacji uczucia- Pani odpowiada. Ujawniając uczucia ryzykuje Pani odrzucenie i zakończenie relacji przyjacielskiej, z drugiej daje sobie szanse na związek albo na rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu.