Uczucie do byłej kobiety i ślub cywilny z inną

Witam.Rok temu rozstalem sie z kobieta którą Kochalem ponad wszystko, uczucie trwa nadal. Po krótkim czasie zaczalem sie z kims spotykać, za msc z tego powodu urodzi mi się syn, jestem tez 2msc po ślubie cywilnym.Problem w tym ze patrząc na zone widze swoja byla w jej roli.Mam z nią kontakt tel.boje się ze zniknie z mojego zycia wiem ze mi wybaczyla, ja jej również. Co robić czy jest dla nad szansa? Czy zostac z kobieta ktorej nie kocham, urodzi mi syna, moze uczucie przyjdzie ? Czy sa szanse?

Wydaje się jednak, że problem tkwi, nie w tym, czy jest dla Was szansa, ale w tym czy odważy się Pan wziąć odpowiedzialność za swoje życie, także miłosne i podjąć decyzję, a także przyjąć jej pełne konsekwencje. Albo zaryzykuje Pan odnowienie związku z byłą partnerką, a więc rozwód i wspólne wychowywanie dziecka, albo, mimo bólu, zrezygnuje Pan z byłej partnerki, i poświęci swoje emocje stworzonej przez Pana rodzinie, co również jest ryzykowne, bo efekt niepewny. Ta decyzja nigdy nie będzie łatwa, a im dłużej z jej podjęciem będzie Pan zwlekał, tym trudniejsza się stanie i zwiększy się szansa, że zrani Pan nie tylko siebie.

Skomplikowana i trudna sytuacja. Trzeba mieć przede wszystkim świadomość co jest dobre, a co złe. Czytając Pana wypowiedź mam takie poczucie, że sam do końca Pan nie wie... Najważniejsze aby być uczciwym w stosunku do siebie, dopiero wówczas można być uczciwym w stosunku do innych. Od Pana zależy jak będzie. A będzie tak, jak Pan życie sobie urządzi.
Na chwilę obecną mogę zadać Panu trzy pytania, które Panu powinny pomóc.
Po pierwsze proszę się zastanowić co chciałby Pan zmienić?
Po drugie jaki cel chciałby Pan osiągnąć?
Po trzecie w jaki sposób chce Pan to zrobić?
Jeżeli będzie Pan potrzebował dodatkowych konsultacji, zapraszam do kontaktu. Pracuję także poprzez Skype, a także konsultuję przez telefon.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl