Uczucie do żonatego mężczyzny

Zakochałam sie w żonatym mężczyznie.Jest moim dlaszym znajomym.Myślę o nim bardzo często,gdy nie widze przed dwa dni zaniedbuje obowiązku i idę pod miejsce jego pracy żebo go zobaczyć.Nic w tym złęgo gdyby nie fakt,że kiedy mam wrażenie że popatrzy na mnie obojętnie lub odpowie dzien dobry cicho,ja odiberam to jako oznaka lekcewazenia i wpadam w totalny dół.Wiem że ma żone i dziecko,toteż każda kobieta cieżarna czy z wozkiem lub małym dizeckiem wzbudza u mnie agresję.Czy to tylko zazdrość?

Witam,

na pewno nie jest łatwo przeżywać takie uczucia. Z Pani opisu wynika, że ma Pani potrzebę kontaktu z mężczyzną, w którym się Pani zakochała. Jednak Pani zachowanie może być odebrane przez tego mężczyznę jako co najmniej niezręczną sytuację. Uczucia, które Pani żywi nie mają szans na realizację, stąd bardziej zachęcam Panią do wsparcia psychoterapeutycznego, by w przyszłości móc związać się z mężczyzną, który także będzie odwzajemniał Pani uczucie.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Dzień dobry!

Zachęcam do głębszej refleksji nad swoimi uczuciami i motywacjami oraz Pani aktualną sytuacją - proszę rozważyć osobistą konsultację psychologiczną i/ lub podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Witam,

Trudno jest Pani patrzeć na ciężarne kobiety lub kobiety z wózkiem, gdyż reprezentują one dokładnie to czego najprawdopodobniej pragnęłaby by Pani z tym mężczyzną, a nie może mieć. Najprawdopodobniej kojarzą się również z jego rodziną, a co za tym idzie czasem, który może im poświęcać. Jest w tym wiele emocji - może być zazdrość, ale również smutek i żal dotyczący naszych pragnień i braku możliwości ich realizacji.
Z Pani listu wynika, że bardzo Pani cierpi i dużo uwagi skupia na reakcjach tego człowieka.
Aby lepiej siebie zrozumieć polecam Pani mój blog: anna-mochnaczewska.bloog.pl
Opisuję w nim różne schematy które zaczynają się w nas tworzyć już w dzieciństwie i potem powodują, że wybieramy nieodpowiednich partnerów, lub generalnie doznajemy w życiu cierpienia. Na blogu staram się również opisywać jak radzić sobie w różnych trudnych sytuacjach.
Jestem przekonana, że Pani również może zaznać w życiu dużo miłości i szczęścia - trzeba tylko nauczyć się co jest dla Pani najlepsze.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska

Uczucie do mężczyzny, które - z dużym prawdopodobieństwem- nie ma szansy na realizację, może być bardzo niszczące, szczególnie dla Pani. Sygnały tego już się pojawiają- złość na kobiety z małymi dziećmi, czy ciężarne jest emocją przeniesioną (trochę tak, jakby "winiła" Pani te kobiety za trudności w realizacji swoich uczuć). Zachęcam do przepracowania tego uczucia- samemu lub z pomocą specjalisty- pomoże to Pani realizować się w relacjach z osobami, z którymi ich związek przysporzy mniej trudności.