Uczucie duszenia się i problemy z oddychaniem

Mam 18 lat, od jakiegoś czasu mam uczucie duszenia się, ciężko jest mi złapać powietrze i tak jakby ciężko połknąć ślinę, na dodatek szybko bije mi wtedy serce i kręci mi się w głowie. Takie ataki mam najczęściej rano i wieczorem. Miałam robione badania( holter ekg, holter ciśnieniowy, echo serca, wysiłkowe i badania krwi) wszystko wyszło prawidłowo. Powiedziano mi, ze to od stresu ale te ataki mam nawet wtedy gdy nie stresuję się. Co może mi dolegać?

To typowe objawy zaburzeń lękowych. Stres może nasilać występowanie tych objawów, ale mogą też występować ze względu na myśli lub sytuacje, szczególne bodźce. Jesteś w wieku szkolnym, może ma to znaczenie? Proszę zobaczyć, czy nie ma typowych myśli (szkoła, związek, rodzice, itp.). Polecam mimo wszystko udać się do psychologa/psychoterapeuty w celu postawienia diagnozy. W czasie ataku wykonać 3 oddechy przeponowe i relaksować się. Dobrze porozmawiać o tym z rodzicem. Pzdr.