Uczucie duszenia w gardle

Witam. Od paru dni mam duszenie w gardle, dowiedziałam się na pogotowiu ze z gardłem wszystko jest dobrze - najprawdopodobniej jest to GLOBUS. co można zrobić w takiej sytuacji?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do psychiatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie zalecenia.

Milena Lubowicz

Globus histericus jest zaburzeniem na podłożu lękowym właśnie leczenie polega na wyeliminowaniu lęku. Można to osiągnąć poprzez zrozumienie istoty choroby, poza tym pomocna może być psychoterapia oraz leki uspokajające i przeciwdepresyjne.
Pozdrawiam