Uczucie duszności w klatce piersiowej

WITAM SERDECZNIE !!! Od jakichś 2 lat mam duszności w górnej części klatki piersiowej. Ucisk przechodzi, gdy przestanę o tym wszystkim myśleć. Muszę łapać mocniejsze oddechy, wtedy mi trochę pomaga. Byłam już u lekarza pierwszego kontaktu. W płucach nic się nie dzieje. Z badań krwi wynika, że mam anemię, niedużą , ale jest. Do tego mam bóle górnej partii pleców. Dostałam nimesil i lek na uspokojenie sedomix. Robiłam też usg tarczycy, bo czuję w tych partiach też ucisk. Nie wiem jak nad tym zapanować. Powiem może jeszcze, że w przeciągu 4 m-cy schudłam 23 kg. Lekarze stwierdzili, że nic mi nie jest, ale te duszności nie dają mi spokoju. Pozdrawiam, Marta.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Duszności są objawem, który towarzyszy wielu chorobom, dlatego bez wnikliwej diagnostyki często trudno jest uchwycić przyczynę.

Często duszności i kłopoty z tzw. złapaniem oddechu mogą wynikać z zaburzeń nerwicowych.

Nie napisała Pani czy utrata wagi była celowa czy nastąpiło to samoistnie.
Jeżeli nie starała się Pani schudnąć, to tak duża utrata wagi w krótkim czasie jest objawem niepokojącym.

Myślę, że dobrze by było, gdyby wykonała Pani dodatkowe badania w postaci RTG płuc lub tomografii komputerowej. Przydatne może być również badanie EKG i echo serca.

Pozdrawiam!