Uczucie dyskomfortu w odbycie

Dzień dobry.Mój problem polega na tym,że w różnych odstępach czasu napada mnie uczucie dyskomfortu w odbycie lub jego okolicach.Gdy siedzę a w tym momencie złapie mnie te uczucie jest mi ciężko więc muszę się zniżyć na krześle,wstać itp.Często odczuwam też przy tym uczucie parcia na stolec.Podczas oddawania stolca też napada mnie te uczucie,tak samo jest z wzdęciami,nie mogę normalnie oddać gazów tylko dopiero po wysiłku fizycznym(stękanie).Dodam że w ubikacji siedzę około 15-20 min.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Ciebie objawy są dość mało specyficzne, co oznacza, że nie ma takiej możliwości, by tylko na ich podstawie postawić jakąkolwiek diagnozę. Zamieszczony opis wskazuje jednak, że konieczna jest dokładniejsza diagnostyka, w tym przede wszystkim badanie endoskopowe dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Skierowanie na takie badanie może wypisać specjalista gastroenterolog. Przede wszystkim proszę zatem udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Cię i skieruje do gastroenterologa.