Uczucie dyskomfortu w odbycie i krwawienie

Niedawno miałem przeprowadzone 2 zabiegi na usunięcie żylaków (1 dotyczył kończyn dolnych, drugi powrózka nasiennego), od jakiegos czasu odczuwam dyskomfort w odbycie, jest to uczucie takie jak miałem na nodze i w mosznie po stronie żylaków. Krew na papierze zdarza się kilka razy w roku przy zaparciach, raz tylko była jasnoczerwona przy dużym zaparciu kilka miesięcy temu. Oglądając odbyt z zewnatrz nie ma tam zadnych z guzkow, czy mozliwe ze mam hemoroidy wewnetrzne i jak wyglada leczenie?

Oczywiście, możliwe, że ma Pan hemoroidy, ale możliwe jest także, że przyczyna krwawienia jest inna. Radziłbym jak najszybszą konsultację z proktologiem lub gastroenterologiem.