Uczucie głodu po zmianie diety na zdrową

Witam. Mam pewien problem który towarzyszy mi zawsze gdy zaczynam zdrowe odżywiania i treningi. Mianowicie, zawsze gdy już do tego dochodzi automatycznie staje się wtedy głodna.Staram się jeść zdrowo i wcale się nie głodzę ale ciągle jestem głodna i jak zjem jakiś posiłek to ciagle myśle za ile zjem kolejny i tak jakby tylko na niego czekam. Jem 5,6 posiłków dziennie i wcale nie są to bardzo małe posiłki. Mogę prosić o jakąś rade? jest t bardzo uciążliwe a bardzo chciałabym zrzucić troszkę kg.

Witam serdecznie,

najprawdopodobniej dieta, która Pani stosuje jest nieprawidłowo zbalansowana. Pisze Pani, że nie jada mało ale ilości/porcje to nie wszystko - liczy się skład, wartości odżywcze i kaloryczność. Może Pani jeść sporo ale wcale nie pokrywać swego zapotrzebowania energetycznego i nie dostarczać odpowiedniej ilości np. węglowodanów wiec pojawia się głód.
Najlepiej aby dietę ułożyć specjalista. Nie warto działąć na własną rękę ponieważ tym sposobem może Pani sobie rozregulować metabolizm a dieta nigdy nie przyniesie pożądanych i długotrwałych efektów.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl lub 506 225 670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Pojęcie "zdrowe odżywianie" można zrozumieć na bardzo wiele sposobów - więc nie wiadomo, co to znaczy DLA PANI.

Może być tak, że po prostu większa ilość ruchu powoduje większe zapotrzebowanie na energię ->tym samym uczucie głodu.

Kluczem do sytości jest też błonnik - im go więcej tym większe uczucie sytości. Znajdzie go Pani w produktach zbożowych z pełnego ziarna (makarony razowe, ryż brązowy, kasze), warzywach i owocach a także roślin strączkowych!

Ponieważ nie mam konkretnych danych polecam konsultację ze specjalistą. Podpowie Pani konkretnie co i jak.

Witam,

Należało by przeanalizować Pani plan żywieniowy. Dodatkowo aktywność ruchowa zwiększa zapotrzebowanie energetyczne jak i przyspiesza metabolizm. Osoby aktywne potrzebują więc większej ilości kalorii.
Plan żywieniowy w celu utraty masy ciała będzie wiązał się z ujemnym bilansem kalorycznym w stosunki do całkowitej przemiany materii. Tutaj uczucie głodu również może się pojawić. Jednak najważniejsze będzie odpowiednie zbilansowanie jadłospisu by dostarczać niezbędnych składników odżywczych.

Zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu.

Pozdrawiam serdecznie
Robert Lipert, Dietetyk
www.lublin.mojdietetyk.pl
lublin@mojdietetyk.pl
tel. 792 450 650