Uczucie guli w gardle, bóle karku i mięśni

Witam. Mam uczucie guli w gardle i bardzo boli mnie kark . mam bardzo napięta mięśnie karku i szyi , nie mogę skręcić głową . jeśli rozmasowuję mięśnie to uczucie guli na chwilę zanika . byłem trzy razy na masażach . trochę jakby pomogło ale rehabilitant powiedział że tylko raz w tygodniu może mnie masować b jeśli częściej to mi nic nie pomoże . najgorzej jest wieczorem . Jeszcze z karkiem da się jakoś wytrzymać najgorsza ta gula w gardle. jestem bardzo nerwowy. mam jeszcze jelito drażliwe

Lek. Katarzyna Szymczak

Konieczne jest rtg dokładnie zebrany wywiad oraz ogóle badanie lekarskie i rtg odcinka szyjnego kręgosłupa, dlatego proszę udać się do lekarza. Gula w gardle może mieć także podłoże psychogenne.
Pozdrawiam