Uczucie guli w gardle i ból podczas przełykania śliny

Od paru dni czuję, że mam gulę w gardle. Jest to bardzo bolesne, zwłaszcza przy przełykaniu śliny. Ostatnio miałam zapalenie gardła, ale lekarz twierdzi, że to nie przez to. Ogólnie przeżywam silne stresy, ciągle się denerwuję. Jestem nerwowa, wpadam często w histerię, płaczę nocami.. Czy to jest nerwica?

Dzień dobry,
warto skonsultować zaistniałą sprawę z laryngologiem. Mam za mało danych, żeby wnioskować o nerwicy. Jeśli zostaną wykluczone przyczyny somatyczne warto wybrać się do psychologa.