Uczucie jazdy na karuzeli

Witam!

Mam 36 lat, jestem kobietą. Od tygodnia mam dziwne uczucie, jakbym cały czas jeździła na karuzeli (nie mylić z zawrotami głowy), przy każdym ruchu głowy mam takie uczucie (ciągłe przyśpieszanie jak na karuzeli), od czasu do czasu boli mnie głowa. Stan nie do zniesienia, tracę niekiedy równowagę - zakręci mi się w głowie, jestem tym bardzo zmęczona. Leki typu Ibuprom nic nie pomagają. Na jutro jestem umówiona na rezonans magnetyczny głowy. Co to może być? Czy zaburzenia błędnika wyjdą na rezonansie? Czy są jakieś inne leki, które do czasu diagnozy mogą mi pomóc? Do jakiego lekarza specjalisty się udać? Do rodzinnego nie chcę iść, bo nie za dużo mi poradzi. Czekam na pilną odpowiedź. Pozdrawiam!

Witam!

Opisane dolegliwości mogą mieć podłoże neurologiczne lub laryngologiczne. Zawroty głowy mogą mieć różne nasilenie, często towarzyszą im zaburzenia równowagi. W tej sytuacji leki przeciwbólowe z grupy NLPZ nie będą skuteczne. Konieczne jest ustalenie dokładnej przyczyny, a do takich należą choroby ucha wewnętrznego, guzy móżdżku, pnia mózgu, uszkodzenia błędnika, nerwu przedsionkowo-ślimakowego, choroby ogólnoustrojowe i wiele innych. Rezonans magnetyczny głowy zobrazuje również struktury błędnika. W tej chwili aby opanować objawy możliwe jest stosowanie leku Betaserc (na receptę), może on zmniejszyć dolegliwości. Proponuję zgłosić się do neurologa, a w razie braku stwierdzenia przyczyny do laryngologa. Konieczne jest badanie fizykalne oraz badania obrazowe. Po ustaleniu dokładnej przyczyny będzie możliwe wdrożenie skutecznego, przyczynowego leczenia.

Pozdrawiam serdecznie!