Uczucie kłucia w okolicy serca

Mój mąż ma 29 lat, nie pali, pije alko bardzo sporadycznie. Nie zażywa żadnych leków. Od jakiegoś czasu skarży się że kluje go coś w okolicach serca. Czesto się zdarza, że jak za długo leży na ręce wyciągnietej do góry to że wtedy go boli. Co to może być? Jakie badania wykonać? Nie skarży się na nic innego, żadne dusznosci, nie ma gorączki i nie wymiotuje. Proszę o pomoc,czy to mogą być nerwobóle?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim należy wykluczyć zaburzenia ze strony serca i płuc, sugerowałbym wykonanie EKG i zdjęcia RTG klatki piersiowej. Dalsza diagnostyka jest uzależniona od wyników badań, powinna się odbywać pod okiem lekarza (na początku rodzinnego) i oparta być o badanie lekarskie.