Uczucie kołysania, zawroty głowy i ucisk w gardle przy nerwicy lękowej

Witam.Mam nerwicę lękową.Od miesiąca biorę lek aciprex 10 mg/na dzień.Przez 8 dni miałam bardzo dużo skutków ubocznych, które przeszły.Ogólnie czuje się lepiej,lęki się zmniejszyły, mam więcej energii i wiele objawów somatycznych ustąpiło.Niestety od 4 dni mam uczucie kołysania się,zawroty głowy i powrócił gul w gardle.Czy to może być reakcja leku?Czy może świadczy o tym że lek przestał działać?Bardzo proszę o odpowiedź gdyż wizytę u mojego lekarza mam za 2 miesiące a trochę mnie to niepokoi.

Szanowna Pani, oto możliwe skutki uboczne stosowania tego leku:

Bardzo często: nudności. Często: niedrożność nosa lub katar (zapalenie zatok), zwiększenie lub zmniejszenie apetytu, lęk, niepokój ruchowy, nietypowe sny, trudności w zasypianiu, senność, zawroty głowy, ziewanie, drżenie, mrowienie, biegunka, zaparcia, wymioty, suchość w jamie ustnej, nadmierne pocenie, bóle stawów i mięśni, zaburzenia seksualne (zaburzenia wytrysku, zaburzenia wzwodu, osłabienie popędu seksualnego, trudności w osiągnięciu orgazmu u kobiet), zmęczenie, gorączka, zwiększenie masy ciała. Niezbyt często: pokrzywka, wysypka skórna, świąd, zgrzytanie zębami, pobudzenie, nerwowość, napady lęku, stany dezorientacji, rozszerzenie źrenic, zaburzenia widzenia, szumy uszne, wypadanie włosów, krwawienia z pochwy, zmniejszenie masy ciała, przyspieszanie akcji serca, obrzęk rąk i nóg, krwawienie z nosa. Lek możne niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną. Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn zanim nie będzie znana indywidualna reakcja na leczenie.

Jeśli chce się Pani wyleczyć, a nie jedynie zastąpić jedne objawy innymi, to proszę skorzystać z psychoterapii. Psychoterapia jest najskuteczniejszą metodą leczenia zaburzeń lękowych. Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym. Jeśli chodzi o Ełk, to mogę Pani polecić Gabinet psychoterapii pani Gizeli Dąbrowskiej.

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza