Uczucie lęku a silne przeżycia

OD PEWNEGO CZASU,PO DOŚĆ SILNYCH PRZEŻYCIACH ODCZUWAM LĘK KOŁO SERCA, NASILA SIĘ W NOCY I GDY LEŻĘ NP. ODPOCZYWAM. Jak sobie z tym radzić?

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
Jak Pani zauważyła,ten lęk odczuwany jest po silnych przeżyciach. Ból w okolicach serca może być reakcją na stres, zmęczenie, ale też informacją o nieprawidłowej pracy serca. Proces leczenia warto rozpocząć od wykluczenia somatycznych zmian i wtedy ewentualnie spotkanie z psychologiem.
Pozdrawiam
M.Prus

Witam. Warto zrobić badania lekarskie oraz udać się na wizytę do psychologa aby szerzej porozmawiać o tych lękach. Potrzebuje Pani na pewno spokoju i relaksu.
Magdalena Brabec

To zależy od przeżyć- czy był to stres związany z życiem zawodowym czy np strata kogoś bliskiego- zawsze jednak warto skorzystać z pomocy i wsparcia bliskich albo psychologa, który pomoże przepracować te silne przeżycia, a przede wszystkim zdiagnozuje pojawiające się lęki.