Uczucie lęku i niepokoju u 20-latka

Witam, Nie wiem co dalej robić mam uczucie lęku, niepokoju nie wiem które mnie tak rozwala można powiedzieć od środka, ale nie wiem co z nim robić, chodzę na siłownie robię w miare podstawowe czynności, mam mega niechęć do rozmawianie mimo że bardzo chce. w dużo sytuacjach czuje ten ciągły niepokój, lęk połączony z gniewem, bezsilnością troche, nie wiedząc co robić i to najbardziej boli. Na dużo rzeczy nie mam ochoty, chociaż dobrze przynajmniej że w miarę na przyjemności Ta węwnetrzna niechęć jest tragiczna, jeśli chodzi czasami o powiedzenie czegoś to aż ciężko przez gardło miałoby to przejść, ale tak samo jest z wykonywaniem i zmuszaniem się powiedzmy do różnych czynności, dlatego ja teraz czekam tylko na chęci albo odpowiednią motywacje. , no nie wiem co robić co by Państwo polecili? A jeszcze dodam, że właśnie brałem leki, ale nie chce brać. Chce to zrobić naturalnie

Dzień dobry,
Rozumiem, że brał Pan leki od psychiatry i szkoda, że nie napisał Pan jaką konkretnie otrzymał diagnozę. Sądzę, że farmakoterapia mogłaby pomóc i to niedobrze, że Pan ją przerwał. Z góry muszę również Pana przestrzec przed samodzielnym odstawieniem leków, gdyż wpływają one na biochemię mózgu i nagłe zaprzestanie brania to taki szok dla mózgu, co może skończyć się nasileniem objawów lub nawrotem. Odstawienie leków wymaga stopniowego schodzenia z dawki pod kontrolą lekarza i o tym trzeba pamiętać. Doradzałabym Panu psychoterapię jako metodę leczenia równoległą lub alternatywną wobec farmakoterapii. Niestety nie mogę udzielić jednorazowej porady, gdyż problem wymaga dłuższej pracy terapeutycznej. Mam nadzieję, że wkrótce uda się Pan do specjalisty i z czasem poprawa będzie widoczna.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/