Uczucie lęku przed skrzywdzeniem

Witam. Jest we mnie lęk przed skrzywdzeniem. Jestem dzieckiem alkoholika. Boję się zaufać innym! Jest we mnie takie przeświadczenie, że posiadanie lęków świadczy o dorosłości. Na ile ono jest prawdziwe? Myślę, że ono jest prawdziwe, dlatego nie chciałam się ich pozbyć! Jak sobie radzić w życiu dorosłym będąc chorym na shizofrenię paranoidalną? Miałam taki strach, że zmarnuję to życie!

W Pani sytuacji zachęcam do skorzystania z pomocy specjalistów podczas terapii dla osób pochodzących z dysfunkcyjnych rodzin lub psychoterapii indywidualnej.

Dzień dobry,
wszyscy mamy lęki, zarówno dorośli, jak i dzieci. Jedynym z wyznaczników dorosłości na pewno jest jest to jak sobie radzimy, także z własnymi lękami. Zachęcam mocno to skorzystania z pomocy profesjonalistów - psychiatry, psychoterapeuty. Jeśli ma pani diagnozę schizofrenii paranoidalnej na pewno ważne jest stosowanie odpowiednich leków i stała opieka lekarza psychiatry. Zachęcam również to skorzystania z terapii DDA albo DDD.

Pozdrawiam
-dr Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl