Uczucie monotonni w związku u 18-latki

Mam pewien problem, otoz jestem z chlopakiem, z ktorym przyjaznilam sie od 3 lat. W pewnym czasie poczulam do niego cos wiecej, z wzajemnoscia, ale niestety denerwuje mnie ostatnio i mi sie nudzi zwyczajnie. Oczywiscie kocham go, ale czuje, ze w nasz zwiazek wkrada sie przyzwyczajenie. Co robic, aby zapobiec monotonii i powrocic do stanu, w ktorym byl dreszcz emocji? bo mam nadzieje ze sie tak da... Prosze o kilka wskazowek :-) z gory dziekuję.

Kiedy dzieje się coś trudnego w relacji (np nuda, monotonia) najczęściej udaje się to rozwiązać wspólnymi siłami. Jednostronny wysiłek bardzo obarcza jedna osobę i tym bardziej utrudnia osiągnięcie celu.
W samym przełamaniu monotonii często pomaga rozpoczęcie czegoś nowego wspólnie (np jakaś dyscyplina sportu, aktywność, hobby, założenie firmy, zrealizowanie marzenia itp itd). Ważne jednak jest to, by to nowe wsparło, ale nie przysłoniło tego, co jest- chęci bycia razem i bliskości.

Wspólne wyzwania np. wzmacniają więzi.Trzeba również uzmysłowić sobie, że czas studzi namiętności i każe szukać innych wartości....

Witam. Nie wydaje mi sie, że sie da. Kwestia poukladania sobie tego w głowie, że jak się nie zmienia to nie ma rozwoju i nigdy nie jest tak, że te pierwsze miesiace zachwytu, fascynacji i zakochania, dreszczy emocji trwają cały czas. trzeba zmienić nastawienie, oczekiwania.