Uczucie mrowienia w ręce

Od jakis 3 dni czuje dziwne uczucie w prawej ręce od łokcia lub nadgarstka po konce palcow. To jakby mrowienie, ale duzo słabsze, jaby "mikroskopijne impulsy". W nocy też mnie to budzi. Trwa moze 30 min max. Nie jest to przeszkadzające, nie powoduje utraty czucia czy ciły w ręce. Co to może być? Niedobory pierwiastków? Czy to coś poważnego i iść jak najszybciej do lekarza? (siedzący tryb życia, 21 lat, biore doustną antykoncepcje) Dziękuję za pomoc!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem zaburzeń elektrolitowych, schorzeń neurologicznych jak i patologii naczyniowych (które warto rozważyć ze względu na stosowaną antykoncepcję). Sugeruję, by zbadał Panią lekarz podczas bezpośredniej wizyty.