Uczucie nabrzmienia w okolicach żołądka po usunięciu woreczka żółciowego

Witam,jestem po usunięciu woreczka żółciowego juz pare lat,ale ciągle mam kłopoty z nabrzmieniem w okolicach żołądka po kazdym posiłku.Staram się nie jeść smazonych rzeczy,dużo jem nabiału.Najlepiej się czuje jak nic nie jem wtedy czuję się lżejsza i nie napuchnieta w tych okolicach.Jak zwalczyc tę ,,opuchliznę''? Pozdrawiam Joannna lat 42
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Z opisu wydaje się, że problemem są wzdęcia.
Może Pani spróbować leków typu simeticon albo np. herbaty z kopru włoskiego.
Przewlekłe wzdęcia mogą być też wskazaniem do gastroskopii więc można rozważyć wizytę w poradnii gastroeneterologicznej.