Uczucie nadwrażliwości przy gryzieniu po wypełnianiu plombą

Miałam robionego zęba - szóstkę. Od tamtej pory boli jak gryzę - uczucie jak przynadwrażliwości. Jak wypiję coś bardzo zimnego to boli aż jakby korzeń. Ząb boli ba granicy wypełnienia a nawet bardziej tam gdzie jest ząb bez wypełnienia. Nie działają pasty na nadwrażliwość, nie pomogła wymiana wypełnienia. Męczę sie tak już kilka miesięcy, nie używam wogóle tej strony do jedzenia :( dentysta nie wie jak mi pomóc. Na rtg nie widać żeby coś było nie tak :( proszę o pomoc.

Można spróbować usunąć obecne wypełnienie i na czas 3 miesięcy założyć wypełnienie tymczasowe ( np tlenek cynku ). Jeżeli objawy ustąpią będzie to oznaczało nadwrażliwość na wypełnienie, które obecnie jest w Pani zębie. Trzeba będzie wtedy zastosować materiał z innej grupy.

Lek. dent. Agata Duda

jeśli kontrola radiologiczna nie wykazuje zmian a wypelnienie jest prawidłowo uformowane i skonrolowane w zgryzie to nadwrażliwość po wypełnieniu kompozytowym ( jeśli takie założono ) może występować do 2 lat
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk