Uczucie napięcia, stresu i negatywne myśli

Dzień Dobry, mam taki problem ponieważ ciągle chodzę spięty, niepewny, często się denerwuje/stresuje, nie wiem co mam zrobić z rękami, odczuwam strach przed kontaktem z ludźmi, mam negatywne myśli - jeszcze zanim wyjdę do sklepu denerwuje się. Przyczyną jest to, że za dzieciaka przesiadywałem cały wolny czas przy komputerze i nie nauczyłem się kontaków z ludźmi. Czy jakiś lekarz może mi pomóc załagodzić te "stany lękowe"? Od czego powinienem zacząć poza zmuszaniem się do wychodzenia z domu?

Niezależnie od tego warto sięgnąć też po "Umysł ponad nastrojem" - to książka opisująca sposoby radzenia sobie z myślami, które przyczyniają się do przeżywania nadmiernego lęku i stresu:
http://www.psychowiedza.com/2013/10/biblioterapia-umys-ponad-nastrojem.html

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam