Uczucie napięcia w głowie u 31-latka

Witam czemu mam uczucie napięcia w głowie ostatnio byłem na masażu i fijoterapeuta powiedział że mam ciepła głowę i jest ona w stanie walki. Od połowy lutego lecze się na zaburzenia lękowe od połowy marca biorę 20mg aciprex, chodzę na psychoterapię.

Dzień dobry. Na Pańskie pytanie nie można udzielić odpowiedzi, ponieważ ustalenie przyczyny dolegliwości wymaga pogłębionej diagnozy psychoterapeutycznej. Przyczyn napięcia w głowie może być wiele, poczynając od codziennego stresu w pracy, a kończąc na nierozpoznanych i nieświadomych konfliktach wewnętrznych. Skoro chodzi Pan na psychoterapię to jest to właśnie miejsce, gdzie należy się temu napięciu w głowie przyglądać, szukać jego przyczyny. Powiedzenie, że głowa jest "w stanie walki" jest bardzo ogólne i metaforyczne, może wiele oznaczać , nie mówi nic szczegółowego, a jedynie, że w Pana głowie jest wiele nagromadzonych rzeczy, myśli, spraw, na które czas zwrócić uwagę, z życzliwością zająć się nimi, małymi krokami dążąc do przywrócenia równowagi i spokoju wewnętrznego, czego Panu życzę. Katarzyna Kapral