Uczucie niepełnego wypróżnienia a hemoroidy

Witam. Trzy lata temu pojawiło się uczucie niepełnego wypróżnienia. Dwukrotne badnia palcem nic nie wykazały. Dostałem skierowanie na kolonoskopię, wykryto hemoroida zewnętrznego w 1 stadium oraz niegroźnego, usuniętego polipa. Badanie miało miejsce około rok temu, hemoroida leczyłem nasiadówkami oraz maścią. Niedawno zaczęło towarzyszyć mi uczucie pieczenia, wręcz kłucia. Znajomi dają mi znać o nieprzyjemnym zapachu. Pytanie - Powinienem udać się do proktologa? Co państwo radzą?

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie tak, powodem może być zaburzenie czynnośći zwieraczy odbytu.