Kobieta , 24 lata Witam. od dłuższego czasu mam problemy z wypróżnieniem. uczucie niepełnego wypróżnienia i zmiany kształtu na węższy stolca. dziś zrobiłam domowy test na krew utajoną w kale i pojawiła się bardzo mocna krecka w kontrolce C, natomiast pod T kreska się nie zabarwiła moim zdaniem, ale mogę spokojnie wskazać w którym miejscu powinna się znajdować, gdyż można to zobaczyć. czy jest to wynik dodatni testu? w najbliższym czasie zamierzam zbadać to laboratoryjnie.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie kału – Kał stanowi materiał diagnostyczny podstawowych analiz mających zastosowanie w diagnostyce schorzeń przewodu pokarmowego. Badanie kału pozwala wykryć obecność pasożytów czy niestrawionych resztek pokarmowych. Zastosowanie odpowiednich odczynników chemicznych umożliwia stwierdzenie obecności krwi, tłuszczów, a także określenie aktywności niektórych enzymów trawiennych.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: