Uczucie niepełnego wypróżnienia u 26-latki

Witam, mam ciągłe uczucie, że coś mi zalega odbytnicy, takie rozpieranie, napięcie wewnątrz. Stolce są normalne np. rano się wypróżnię, za jakiś czas znów mam potrzebę,albo coś wydalę albo nie. Sytuacja się powtarza także w dzień. To uczucie mija w nocy. Nie miewam bólu brzucha, wzdęć itp. Czy to są objawy IBS czy też objaw psychosomatyczny? Mam zaburzenia lękowe. Proktolog nic nie stwierdził. Jak sobie poradzić z tym dyskomfortem? Mało rzeczy sprawia mi już radość.

Aleksander Ropielewski

Ojawy bardziej wskazują na podłoże psychoemocjonalne Pani dolegliwości ponieważw IBDS objawami są naprzeienne zaparcia i biegunki z dolegliwościami bólowymi.