Uczucie niepokoju i obniżenie nastroju a stosowanie leku Nexpram

Witam.Od miesiąca miałem uczucie niepokoju na zmianę z lekkim "dołkiem" .Byłem u lekarza i dostałem Nexpram. Biorę już 10 dni ale nie czuję poprawy. Po jakim czasie powinien zadziałać lek?czy istnieje możliwość nie zadziałania?Kiedy (po jakim czasie) skontaktować się z lekarzem chcąc zmiany leku na inny?Czytając ulotkę zwróciłem uwagę że skutki uboczne leku praktycznie pokrywają się z z objawami choroby więc na co tak naprawdę zwrócić uwagę.Tzn kiedy poprosić o zmianę leku.Pozdrawiam

Nie należy wiązać objawów z lekiem, należy pamiętać jakie było samopoczucie przed jego włączeniem. Często pacjenci zaczynają przypisywać złe samopoczucie lekowi, zapominając o samopoczuciu przed włączeniem leczenia.