Uczucie niestabilności, otępienia i zawroty głowy

Usiłuje od wielu miesiecy zdiagnozowac mój problem-dokuczają mi dziwne stany uczucia "niestabilności", otepienia, lekkie zawirowania,ale nie zawroty, ucisk w uszach, znużenie,męty w oczach. Wyniki-TSH:1,13, Ft3;5,7, Ft4:20,7, Atpo:1,10, B12:395,żelazo i ferrytyna zazwyczaj niskie.USG tarczycy OK.Łykam Mg B6,żelazo podczas okresu.Mam zniesienie lordozy i dyskopatie k.szyj., przepływy OK,tomogr.OK,eeg OK,cisnienie 110/70, echo sercaOK.Neurolog juz nie umie mi pomóc. Ginek. równiez nie widzi zmian.

Witam,

Proponuję uzupełnić diagnostykę o badanie MR głowy, MR kręgosłupa szyjnego i zdjęcia czynnościowe kręgosłupa szyjnego. To pozwoli wykluczyć konieczność interwencji neurochirurgicznej. Często takie objawy wynikają właśnie z choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa szyjnego, zwłaszcza jeżeli wykonuje Pani pracę w wymuszonej pozycji ciała z pochyloną głową.

dr n. med. Joanna Urbanowska
specjalista neurochirurg
www.joannaurbanowska.pl