Uczucie odrealnienia i depersonalizacji u 19-latka

Mam 19 lat. Mam ciagle uczucie odrealnienia i depersonalizacji .Znane miejsca sa dla mnie dziwne . Znajomi tez. Pojawia sie strach ze tak zostanie , bol glowy i brzucha. Mam wrazenie ze ja to nie ja.Ciagle pytam siebie ze to na pewno ja ? ciagle mam dziwne samopoczucie.Wyniki wszystkiego dobre.Od rezonansu glowy do boreliozy laryngologa i okulisty wlacznie. co robic ???jest sie czego bac ??

Witam,
można udać się do psychologa, który pomoże stan ten zrozumieć i radzić sobie z nim. to na prawdę możliwe. Pozdrawiam.

Podobne objawy mogą oznaczać nerwicę lękową. Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą, psychologiem i rozpocząć psychoterapię. Pozwoli Panu przepracować przyczyny zaburzeń emocjonalnych i pozbyć się uciążliwych objawów.

Witam Pana
Derealizacja i depersonalizacja są zaburzeniami
psychicznymi i nie można ich samemu diagnozować
ani leczyć za pomocą internetowych porad.
W leczeniu tego typu zaburzeń stosuje się
farmakoterapię i/lub psychoterapię.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pana problem
został prawidłowo zdiagnozowany, dlatego należy
skonsultować problem z psychologiem lub z lekarzem psychiatrą.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl