Uczucie odrealnienia i natrętne myśli

Witam :) Wydaje mi się,że cierpię na derealizację. Od 3 miesięcy czuję się obco. Patrzę w lustro,widzę siebie,ale mam wrażenie jakbym nie istniała. Kiedy wydaję mi się,że jest już trochę lepiej,zamyślam się i to wraca. Mam wrażenie,że śnie. To wszystko co mnie otacza,uważam za nierealne. Zadaje sobie głupie pytania w stylu "Jak to jest,że ja żyję,że myślę,że rozmawiam i funkcjonuję"? Otaczają mnie myśli "po co żyć,skoro i tak umrę"? Bardzo mnie to męczy. Co mam robić? Proszę o pomoc..

Witam serdecznie, po przeczytaniu Pani wypowiedzi nasunęły mi się następujące pytania: czy podobne stany zdarzały się Pani w przeszłości? Jak wygląda Pani sytuacja życiowa - czy przed wystąpieniem opisywanych przez Panią objawów wydarzyło się coś znaczącego w Pani życiu? W jakim stopniu opisywane uczucia i myśli wpływają na Pani codzienne funkcjonowanie? Jeżeli jest Pani zmęczona uczuciem odrealnienia, proszę zastanowić się nad wizytą u psychoterapeuty. Jeżeli jest Pani osobą pełnoletnią, może się Pani zgłosić do poradni zdrowia psychicznego sama, jeżeli nie ukończyła Pani 18 roku życia, wymagana jest obecność opiekuna. Nie sposób na podstawie zamieszczonego przez Panią pytania odkryć podłoża opisywanych przez Panią trudności i im zaradzić. Pozdrawiam serdecznie!

Z jednej strony jest Pani w wieku, kiedy pytania o sens życia i swoja własna drogę pojawiają się naturalnie. Czasem derealizacja z tym związana bywa normalna, związana z czasem poszukiwania siebie i swojej przyszłości. Jeśli jednak wrażenie derealizacji jest silne albo pojawiają się inne dodatkowe i uciążliwe objawy warto skorzystać z porady specjalisty- psychologa (może warto zacząć od psychologa szkolnego?) albo psychiatry.